17 Temmuz 2018
  • Isparta20°C
  • Antalya31°C
  • Burdur22°C

CHP'Lİ ESKİ VEKİLDEN İYİ PARTİ YORUMU

EN AZ YÜZDE 20 OY ALIRLAR

CHP'Lİ ESKİ VEKİLDEN İYİ PARTİ YORUMU

15 Kasım 2017 Çarşamba 12:11

CHP Eski Isparta Milletvekili Mevlüt Coşkuner, İY Parti'nin Türkiye'nin merkez parti ihtiyacına yanıt veren  konumda olduğunu belirterek, "Gezdiğim yerlerde görüyorum. Kim ne derse desin, halkta bir karşılığı var. En az yüzde 20 oy alır'  dedi.

ISPARTA'NIN FOTOĞRAFINI ÇEKTİ

Isparta için karamsar bir tablo çizen CHP eski Milletvekili Mevlüt Coşkuner, 'Unutulmuş bir Isparta var' dedi. Coşkuner, sağlıktan, ulaşıma  Isparta'da çözüm bekleyen sorunların olduğunu belirtirken, 'Korku imparatorluğu yaratılmış' durumda görüşünü iletti. Bütünleşik şehir konusuna da değinen Coşkuner, bütünleşik  şehri hızlandırılmış trene benzetti. Coşkuner, bu sayede kırsal kesimden oyların alarak oy sayısının artırılmasının hedeflendiğini açıkladı. Coşkuner, özeleştiri de yaparak , gerek CHP gerek MHP'nin muhalefet görevinde zayıf kaldığını dile getirdi      

CHP'nin iki dönem milletvekilliği görevini üstlenmiş  Mevlüt Coşkuner,  Meral Akşener başkanlığında kurulan İYİ Parti'yi yorumladı.  Coşkuner, İYİ Parti'nin tabanda karşılığının bulunduğunu belirterek, "Gezdiğim yerlerde Meral Akşener'in karşılığının olduğunu görüyorum. İyi bir karşılığı var. Meral Akşener durduğu yerde parti kurmadı. Tüzük gereği üye ve delege sayısında yeterli imza toplayıp olağanüstü kurultay çağrısı yaptı. Bu çağrıya MHP'nin genel merkezi uymayıp, orada al gül gülüm ver gülüm oldu AKP ile. O günde bugüne MHP'nin siyaseti değişti. İYİ Parti'nin Genel Merkezi açılışın izledim. Mitinglerden fazla bir kalabalık vardı. Tabanda da ben İYİ Parti'nin tutacağını düşünüyorum. Zaten Türkiye ne çekmiş ise merkezde bir partinin olmayışından çekti. Merkez sağda diyordum daha önce. Şimdi her kesimden insanı kucakladıkları için merkezi konumda bir parti. Böyle bir partinin. Türkiye'ye gerekli olduğuna inanıyorum. Gezdiğim yerlerde de karşılığını görüyorum. Kim ne derse desin, bugünden şunu söyleyebilirim Yüzde 20-22'lerin altında oy alacağını düşünmüyorum" diye konuştu.       

UNUTULMUŞ BİR ISPARTA   

                Isparta için karamsar bir tablo çizen Coşkuner, "Isparta'da bir devlet hastanesi vardı. Bu hastane kapatıldıktan sonra şimdi o bölgedeki  caddeler bomboş. Terk edilmiş durumda. Dükkanlar kapandı. Oradaki esnafla konuştuğumda zaten kiralar ucuz diye yerleşmişler , Şehir Hastanesi tarafında dükkan tutmaları mümkün değil. Ne derse denilsin bir kriz var. Orası rezil durumda. Buradan hareket  edersek Eğirdir yönündeki ilçelerden gelen hastalar geliyor  hastane önünde kalıyor. Çektiği rezillik ayrı bir olay. Oradan şehre hiç bir faydası olmadan Şehir Hastanesi'ne gidiyor. Şehre hiç bir ekonomik faydası olmuyor. Keçiborlu yönünden de aynı şekilde.  Doktorlara bakıyorum OHAL'den dolayı seslerini çıkaramıyorlar. Doktorun sekreteri yok. Belirsizlik var. Öbür tarafa baktığımızda olacak diye neşelendiğimiz Konya Isparta yolu var. İçler acısı. Antalya yolu yine aynı şekilde. Basit yerler yapılmış. O ihaleler uzun yol ise üç müteahhide verilirdi ve o müteahhitler yarışmacı olur gününde bitirilirdi. Eksik varsa da kabul yapılmazdı. Şimdi unutulmuş bir Isparta var. Herkes dertli. Emeklinin aldığı aylık kendine yetmez. Günlük yaşam derdine düşmüş. Bunun ötesinde korku imparatorluğu yaratılmış. Onun öncesinde sadaka toplumu yaratılmıştı. O sadaka toplumunu çok iyi işlediler. Günü geçmiş nohut, bulgur fasulye gramajı eksik çay, onun ötesinde verilen kömürün kalitesiz olduğu görülmüş. Ondan sonra da insanların şah damarı kırılmış. Oy deposu haline getirilmiş. İnsanlar birbiriyle sohbet etmekten bile başıma bir şey gelir diye korkusundan konuşamıyor. Herkese şüpheyle bakıyor.  Araçlara  film cama izin vermişsin takılmış. Şimdi araç sahipleri söktürüyor. Bu işi yapanlar yatırım yapmışlar şimdi iflasın eşiğine gelmişler. Sonra Sayın Cumhurbaşkanı çıkıyor uygulanan cezaların yanlış olduğunu söylüyor. Ne olacağı da belli değil. İşte ön tarafına yapmayacaksın, arkaya şu kadar santim yapacaksın. Yani şu oluyor: Bir işi bakana konuşturuyoruz. Ondan sonra tutmaz ise Cumhurbaşkanı devreye giriyor.  'Çözdük' deniyor. Yani önce eşeğimizi kaybettiriyorlar sonra buldurup sevindiriyorlar bizi" açıklamasında bulundu.      

BÜTÜNLEŞİK ŞEHİR HIZLI TRENE BENZİYOR

Isparta'nın bütünleşik şehir olmasını hızlandırılmış trene benzeten  Coşkuner, " Büyükşehir  yapacağım diyorsun. Sonra bütünleşik şehir diyorsun. Bu durum hızlandırılmış trene benziyor. Başbakan Binali Yıldırım, benim çok sevdiğim dostum, arkadaşım, kardeşimdir.  Kendisiyle Çin'e gittik. Orada 530 km saatte sürat yapıyor. Bizdeki hızlandırılmış tren. Siyah treni boyuyorsun mavi tren.  Hız 250'ye çıkarıyorsun. Ben bütünleşik şehri hızlandırılmış trene benzetiyorum.  Şimdi şuraya geleceğim. Kırsal kesimde halkın çoğu dulluk parası, yetim parası alıyor. Sosyal devletin görevi gariban halka bakmak, ücretsiz eğitim vermek. Ama bir yandan Bakan 600 iyi okulumuz var diyor. Ekonomisi iyi olanlar çocuklarını iyi okula gönderiyorlar. Öbür yandan devlet benim okullarım iyi değil diyor. Sosyal devlet bunu söylemez.  Kırsalda oluşturulan sadaka toplumu daha fazla. 2019 seçimlerinde endişeleri olduğu için büyük şehir edası içinde onların oyunu alıp oylarını artırmak istiyorlar" dedi. 

ISPARTA'DA MUHALEFET ZAYIF DURUMDA   

Isparta'da yeterince muhalefet  yapılıp yapılmadığı  konusunda açıklamada bulunan Coşkuner, "Bizim de muhalefet konusunda arızlarımız , hatalı olduğumuz durumlar var. Ama Çok farklı şeyler de gördük. Sayın Genel Başkanımız Ankara'dan İstanbul'a tek başına yola çıktı.  Arkasında da değişken kitleler oluştu. İstanbul'da o alanda 2 buçuk milyon insanın toplanması iyi bir başlangıçtı. Çanakkale'deki toplantı çok iyi bir olaydı. Tunceli'de bir öğretmenin  şehit edilmesinden sonra partinin orda koyduğu eylem çok memnuniyet vericiydi. Bu eylemlerin de elbette ki illerden desteklendiğini biliyoruz. Ama biz bunları bölgemizde en küçük sorundan en büyük soruna kadar medyayı çok iyi kullanmazı gerekiyor.   Medya bir aynadır. Ne verirsen onu alırsın.  Medyadaki kısıtlanmanın, baskının ne olduğunu bilmemize rağmen biz söyledik de yazmadı mı bunu görmek gerekiyor. Isparta'da MHP kendi derdine düşmüş.  Sayın Cumhurbaşkanı'nın MHP Genel Başkanına ağır ithamlarına rağmen MHP bugün sanki kabuğuna çekilmiş, herşeyi onaylayan parti durumunda. Biz de örgüt ne kadar hareketli olursa olsun üyeler de bu işe katkı sunmadığı için bizde zayıf kalıyoruz" şeklinde konuştu.

             

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.